صفحه ها
دسته
لینک دوستان
تبلیغات رایگان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 191463
تعداد نوشته ها : 291
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

رییس فدراسیون فوتبال با انتقاد از مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا ‪AFC‬ اعلام کرد: معلوم نیست برچه اساسی ایران را از بین تیم‌های برتر آسیا جدا کرده اند.

علی کفاشیان شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا نخستین اقدام این فدراسیون در دفاع از جایگاه تیم ملی کشورمان در قاره کهن را ارسال نامه ای به مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا ذکر کرد و گفت: از آنان خواسته ایم تا دلایل این اقدام خود را بازگو کنند.

رییس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: براساس آخرین آمار ارایه شده از سوی فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) ، تیم ملی جمهوری اسلامی ایران با ‪/۴۶‬ ‪ ۳۳‬امتیاز پس از کشور ژاپن در رده بندی تیم‌های آسیایی دوم است و به عنوان یکی از سه تیم برتر قاره آسیا معرفی شده است.

وی تصریح کرد: علت این اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز برای ما نیز مشخص نشده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سایت ساکرنت روز جمعه مطلبی از محمد بن همام رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر کرد که وی در آن اعلام کرده بود استرالیا به جمع کشورهای برتر فوتبال آسیا یعنی ژاپن، کره جنوبی و عربستان سعودی پیوسته است و ایران مثل بحرین، عراق و امارات عربی متحده در رده دوم قرار دارد.

فوتبال ایران در گذشته بارها توسط مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا کم ارزش شمرده شده است.

در آخرین مورد از این دست، ‪ AFC‬در یک سیدبندی غلط براساس نتایج به دست آمده در جام جهانی ‪ ،۲۰۰۶‬تیم ایران را بعد از تیم‌های استرالیا، کره جنوبی، ژاپن و عربستان سعودی، در سید پنجم قرار داد.

سپس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، این سیدبندی را تصحیح کرد و ایران را در سید سوم قرار داد در حالیکه ژاپن در سید چهارم و عربستان سعودی در سید پنجم قرار گرفتند.

تیم ملی فوتبال ایران به عنوان سومین تیم آسیا به درستی در مکان چهل و چهارم رده بندی فیفا قرار دارد و با حدنصاب ‪ ،۳۳/۴۶۸‬بعد از ژاپن بهترین متوسط رده بندی را در چهار سال گذشته به خود اختصاص داده است.

يکشنبه هفدهم 9 1387
به گزارش خبرگزاری فارس، به دلیل مشکلات بازیکنان پیام و بنا به پیشنهاد کمیته انضباطی و موافقت فدراسیون فوتبال، دیدار دو تیم برق شیراز و پیام مشهد لغو و به زمان دیگری موکول شد.
بازیکنان پیام به دلیل مشکلات مالی در تمرینات شرکت نمی کنند.
 تهران IranSport.Net - مهدى تاج نایب رئیس و سخنگوى فدراسیون فوتبال گفت: کلیه هماهنگى هاى لازم براى برگزارى مناسب بازى روز جمعه تیم هاى استقلال و پرسپولیس صورت گرفته و هیچ گونه نگرانى در این زمینه وجود ندارد. وى در آستانه دربى ۶۵ گفت: هماهنگى هاى لازم براى برگزارى مطلوب و بدون حاشیه این دیدار صورت گرفته است. با توجه به اینکه هر اتفاقى درون میدان در سکوها بازتاب خواهد داشت درجلسه هماهنگى با مدیران عامل ۲ باشگاه از آن ها خواسته شد که بازیکنان و کادر فنى ۲ تیم همه جوانب بازى جوانمردانه را رعایت کرده تا هیچ گونه مسأله حاشیه اى در این زمینه پیش نیاید. نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص تیم داورى بازى شصت و پنجم اظهار کرد: بى شک «سعد کمیل» کویتى یکى از بهترین داوران جهان است که بازى هاى حساس و سرنوشت سازى را قضاوت کرده و ۲ تن از بهترین کمک داوران کشورمان ( صفیرى و نجاتى) او را در امر قضاوت یارى خواهند کرد. ناگفته پیداست که اشتباه در داورى یک امر طبیعى است، حتى اگر تیم داورى مرتکب اشتباهى در قضاوت خود شوند بازیکنان و مربیان ۲ تیم نباید اجازه بروز مسأله حاشیه اى را بدهند و کسى نباید حق داشته باشد با برجسته کردن یک اشتباه غیرعمد و اجتناب ناپذیر جو ورزشگاه را متشنج کند. وى ادامه داد: البته هماهنگى هاى لازم با لیدرهاى تماشاگران صورت گرفته تا هیچ گونه مسأله حاشیه اى در این زمینه نیز به وجود نیاید. مهدى تاج در خصوص چگونگى بلیت فروشى این دیدار گفت: مقدمات این کار فراهم شده و طبق چند دیدار اخیر بلیت این مسابقه پیش فروش خواهد شد که زمان و مکان دقیق پیش فروش بلیت متعاقبا اعلام خواهد شد. عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال یادآور شد: طبق مصوبه هیأت رئیسه فدراسیون از هفته نهم لیگ برتر ( هفته جارى) دوربین هاى متفرقه را به ورزشگاه ها راه نخواهیم داد تا تکلیف حق پخش تلویزیونى مسابقات فوتبال مشخص شود و دوربین هاى پخش مستقیم را نیز به این دلیل راه مى دهیم چون نمى خواهیم مردم از دیدن مسابقات فوتبال محروم شوند و به خواسته آنان احترام مى گذاریم.

تهران - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی گفت : دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور کشورمان در نشست ویژه دوشنبه شب با امتیاز پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال موافقت کرده است . مهندس محمد علی آبادی دوشنبه شب در گفت وگوی کوتاه تلفنی با برنامه نود افزود : به این منظور قرار بود پیشترجلسه‌ای با حضور رییس جمهوری، عزت الله ضرغامی رییس صداوسیما و رییس سازمان تربیت بدنی برگزار شود که به دلیل سفر دکتر احمدی نژاد به نیویورک به امشب موکول شد . وی با تاکید بر این نکته که رییس جمهوری در جلسه دوشنبه شب نسبت به این قضیه نظر مساعد داشت اضافه کرد : خوشبختانه رییس جمهوری رهنمودهای لازم را ارایه دادند و مقرر شد توافق نهایی میان دو سازمان مذکور صورت گیرد . مهندس علی آبادی همچنین در این گفت وگوی تلفنی اظهار داشت:متاسفانه بعضا برخی از افراد در این خصوص ، نگرش سیاسی دارند و سعی می‌کنند با انعکاس مشکلات فوتبال بیشتر خود را مطرح کنند . لازم بذکر است که کنفدراسیون فوتبال آسیا ، تاکید کرده بود که اگر مشک

سه شنبه نهم 7 1387
 

در پی ایجاد اختلاف میان سازمان صداوسیما و سازمان تربیت‌ بدنی به ویژه فدراسیون فوتبال در مورد حق پخش مسابقات ورزشی و تشدید این اختلافات در آستانه حضور باشگاه‌های فوتبال ایران در مسابقات بین‌المللی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به استفساریه رییس فراکسیون ورزشی و تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه مجمع تشخیص اطلاعیه‌ای در جهت تنویر افکار عمومی و رفع اختلافات صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
اخیرا در رسانه‌ها خبری مبنی بر استناد صداوسیما به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام برای عدم پرداخت حق پخش مسابقات فوتبال آمده که متعاقب آن رییس فراکسیون ورزشی و تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خواستار تصریح مصوبه مجمع برای جلوگیری از محرومیت احتمالی فوتبال ایران برای حضور در عرصه‌های جهانی و آسیایی شده است.
در صورتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه مورخ 26 / 5 / 81 خود پس از بررسی مفاد مصوبه مجلس شورای اسلامی و استماع اظهارات نماینده دولت (رییس سازمان تربیت بدنی) و دفاعیات رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و یکی از نمایندگان ارائه‌دهنده طرح و پس از اظهارات موافقان و مخالفان به این نتیجه رسید که با توجه به تفاهم حاصل‌شده بین باشگاه‌ها و صداوسیما و دولت در آن تاریخ از هر نوع اقدامی که موجب تضعیف ورزش کشور می‌شود، باید جلوگیری کرد؛ لذا مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تاکید بر اهمیت ورزش و ضرورت ارتقای سطح ورزش کشور و تقویت و توسعه باشگاه‌های ورزشی و با توجه به این که صداوسیما از بابت پخش مسابقات ورزشی درآمدی کسب نمی‌کند و هرگونه پرداخت به فدراسیون‌ها ضرورتا از محل بودجه‌های دولتی تامین خواهد شد، توصیه کرده است که دولت سهم مناسبی از بودجه کشور را به ورزش اختصاص دهد و با عنایت به اهمیت برنامه‌های صداوسیما در گسترش ورزش و با در نظر گرفتن تفاهم موجود بین باشگاه‌ها و صداوسیما، برای ترغیب باشگاه‌های ورزشی به مشارکت فعال و گسترده در برنامه‌های ورزشی کشور، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران همکاری و مساعدت بیشتری به عمل آورد.
با این توضیح مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در این باره به صراحت بر دو واقعیت تاکید کرده است:
1- حقوق و سهم باشگاه‌ها از تبلیغات مسابقات ورزشی با تفاهم بین صداوسیما و باشگاه‌ها، همراه با مساعدت صداوسیما تعیین شود.
2-دولت هر سال سهم مناسبی به باشگاه‌های ورزشی پرداخت کند.
امید است با همکاری باشگاه‌ها و صداوسیما، ضمن جلوگیری از تفسیرهای متفاوت از مصوبه مجمع در این خصوص از محرومیت‌های بین‌المللی برای ورزش جلوگیری به عمل آید.

  
سه شنبه نهم 7 1387

کنفدراسیون فوتبال آسیا، در صورت عدم حل بحران حق پخش تلویزیونی دیدارهای لیگ حرفه‌ای ایران، سهمیه چهار تیمی این کشور در جام باشگاههای آسیا را به یک تیم کاهش خواهد داد. پرویز زاهدی نظر خود را در این مورد بیان کرده است.وضعیت خرید و فروش حق پخش تلویزیونی دیدارهای لیگ‌های حرفه‌ای ایران، به علت نامعلومی، با چالش روبه‌روست. AFC، کنفدراسیون فوتبال آسیا، برای رفع این مشکل تا دوم آذر ماه سال جاری به مسئولین فوتبال ایران مهلت داده است. در صورتی که بحران حل نشود، سهمیه چهار تیمی ایران در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا به تنها یک تیم کاهش خواهد یافت. پرویز زاهدی، سردبیر بخش ورزشی روزنامه ایران، در گفت‌وگو با دویچه وله به تشریح جزئیات این مشکل پرداخته است. به گفته پرویز زاهدی، تلویزیون ایران برای پرداخت حق پخش دیدارها، بنا بر ساختار دولتی خود، نیازمند بودجه ویژه‌ای است که چنین بودجه‌ای هم اکنون وجود ندارد. تعیین و تصویب این بودجه تنها از طریق لایحه‌ای در مجلس امکان‌پذیر خواهد بود.

علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال در واکنش به اطلاعیه صداوسیما در باره حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی مدعی شد که قانون مورد استناد صداوسیما قدیمی است
کفاشیان گفت:«در اطلاعیه‌ای که صداوسیما صادر کرده، قانونی را مورد استناد قرار داده‌اند که مربوط به هفت، هشت سال پیش است. در حال حاضر بسیاری از شرایط تغییر کرده و قوانین AFC هم تغییر کرده است. شاید در گذشته دادن حق پخش تلویزیونی هیچ توجیهی نداشته اما، در وضع فعلی یکی از شرایط حرفه‌ای شدن فوتبال کشورها همین حق پخش تلویزیونی است».
این ادعای کفاشیان در شرایطی مطرح می شود که قانون پخش مسابقات تلویزیونی در کشور از 7 سال پیش تاکنون تغییری نکرده و اقدام صداوسیما کاملا در چارچوب قوانین و مقررات صورت می گیرد.
کفاشیان گفت: از آنجا صدا و سیما قانون قدیمی مجمع تشخیص مصلحت نظام را به عنوان دلیلی برای پرداخت نکردن حق پخش تلویزیونی اعلام کرده ما هم نامه‌ای به مجمع تشخیص مصلح نظام ارسال می‌کنیم تا بتوانیم این مشکل را از این طریق حل کنیم.
صداوسیما روز گذشته در اطلاعیه ای در این زمینه تاکید کرده بود: مطابق مصوبه مورخ 16 مرداد 81 مجمع تشخیص مصلحت نظام سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای پخش مسابقات ورزشی در کلیه رشته ها؛ مجاز به پرداخت هیچگونه وجهی نیست. این مصوبه که ، کاملاً متقن و بر اساس مصالح کلیت ورزش کشور بوده و رسانه ملی خود را ملزم به این حکم قانونی می داند.
کفاشیان با وجود اینکه گفت ما بر حل مشکل حق پخش تلویزیونی اصرار داریم، اما یادآور شد: روز گذشته در هیات رییسه فدارسیون فوتبال تصمیم گرفته شد از این هفته اجازه ورود دوربین‌های شبکه‌های تلویزیونی را به ورزشگاه‌ها ندهیم و از بازی استقلال و پرسپولیس این کار آغاز خواهد شد.
وی گفت: به تمامی هیات‌های استان‌ها نامه خواهیم زد که اجازه ورود دوربین‌ها را به ورزشگاه‌ها ندهند و این کار از هفته نهم لیگ انجام خواهد شد.
کفاشیان درباره‌ استفاده از جمله «تحمیل شرایط بر فوتبال ایران» در اطلاعیه صدا و سیما گفت: کنفدارسیون فوتبال آسیا هیچ اصراری ندارد که ایران در لیگ حرفه‌ای آسیا چهار سهمیه داشته باشد ‌بنابراین اینکه بگوئیم AFC شرط حق بخش تلویزیون را بر فوتبال ایران تحمیل کرده حرف اشتباهی است.
رییس فدراسیون فوتبال پذیرفت که صداوسیما پیشنهادی را برای حل مشکل پخش مسابقات ورزشی ارائه کرده است، اما ابراز عقیده کرد که این پیشنهاد ایراد دارد.
بنابر اطلاعیه رسانه ملی که روز گذشته منتشر شد، "سازمان صدا و سیما بر حسب وظیفه ملی و با درک شرائط خاصی که متأسفانه به فوتبال کشور در حال تحمیل شدن است؛ داوطلبانه راه حل مناسبی برای حل مشکل ایجاد شده میان فدراسیون فوتبال کشورمان و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ، پیشنهاد کرده که متأسفانه تا این لحظه مورد قبول مسئولان تربیت بدنی قرار نگرفته است. "
روابط عمومی صداو سیما افزود:"این پیشنهاد هم اکنون از سوی سازمان صدا و سیما جهت استحضار و تصمیم گیری نهائی برای ریاست محترم جمهوری ارسال شده که امیدواریم با توجه به ضرورت رعایت قانون از یکسو و حل مشکل مهم فدراسیون فوتبال بنحو مقتضی تصمیم گیری و به دستگاه های ذیربط ابلاغ شود. "
کفاشیان در باره علت عدم پذیرش پیشنهاد صداوسیما اظهارداشت: آنها پیشنهاد داده بودند که برای سه سال تبلیغات محیطی ورزشگاه‌ها را بگیرند و در قبال آن پولی به فدراسیون فوتبال بدهند. این پیشنهاد آنها سه مشکل داشت: یکی اینکه قرار داد تبلیغات محیطی یک ساله است و نه سه ساله، دوم اینکه صدا و سیما هم باید مانند هر سازمان دیگری که می‌خواهد تبلیغات محیطی ورزشگاه‌ها را بگیرد باید در مناقصه شرکت کند و سومین ایراد هم این بود که حق پخش تلویزیونی مساله جدایی است با تبلیغات محیطی. بنابراین پیشنهاد صدا و سیما، پیشنهاد منطقی‌ای نبود که بخواهیم آن را بپذیریم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به زمان سه روز ایران برای حل این مشکل به امضای قرارداد با صدا و سیما امید دارید؟ گفت: ما همیشه امیدوار بوده‌ایم اما در این شرایط دیگر نمی‌دانیم که این کار شدنی است یا خیر
سه شنبه نهم 7 1387
X